| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | V50 |
| Nesil | Volvo V50 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 20V (140 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2004 yıl |
| Son üretim yılı | 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.5 Lt/100 km
27.67 US mpg 33.23 UK mpg 11.76 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 203 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10 saniye |
| Maksimum sürat | 205 km/saat 127.38 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.4 Kg/bg, 96.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.6 Kg/Nm, 151.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 4500 dev/dak |
| Litre başına güç | 57.5 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 3750 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 3750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B5244S5 |
| Motor hacmi | 2435 cm3 148.59 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.8 Lt 6.13 US qt | 5.1 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1452 Kg 3201.11 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 417 Lt 14.73 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1307 Lt 46.16 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4514 mm 177.72 in. |
| Genişlik | 1770 mm 69.69 in. |
| Yükseklik | 1452 mm 57.17 in. |
| Dingil Mesafesi | 2640 mm 103.94 in. |
| Ön tekerlek izi | 1535 mm 60.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1531 mm 60.28 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |