| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | V70 |
| Nesil | Volvo V70 XC |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 T (200 bg) AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1997 yıl |
| Son üretim yılı | 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.6 Lt/100 km
15.08 US mpg 18.11 UK mpg 6.41 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.2 Lt/100 km
25.57 US mpg 30.7 UK mpg 10.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 11.3 Lt/100 km
20.82 US mpg 25 UK mpg 8.85 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.2 Kg/bg, 122.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 174.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 200 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 82.1 bg/Lt |
| Tork | 285 Nm @ 1800 dev/dak 210.21 lb.-ft. @ 1800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B5244T |
| Motor hacmi | 2435 cm3 148.59 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.8 Lt 6.13 US qt | 5.1 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1630 Kg 3593.53 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2210 Kg 4872.22 lbs. |
| Azami yük | 580 Kg 1278.68 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 485 Lt 17.13 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4733 mm 186.34 in. |
| Genişlik | 1860 mm 73.23 in. |
| Yükseklik | 1562 mm 61.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2763 mm 108.78 in. |
| Ön tekerlek izi | 1611 mm 63.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1548 mm 60.94 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 6.0J x 16 |