| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | V90 |
| Nesil | Volvo V90 |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 24V (204 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1997 yıl |
| Son üretim yılı | 1998 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 16.5 Lt/100 km
14.26 US mpg 17.12 UK mpg 6.06 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 8.4 Lt/100 km
28 US mpg 33.63 UK mpg 11.9 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 11.4 Lt/100 km
20.63 US mpg 24.78 UK mpg 8.77 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.3 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.4 Kg/bg, 119.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.4 Kg/Nm, 156.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 204 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 69.8 bg/Lt |
| Tork | 267 Nm @ 4300 dev/dak 196.93 lb.-ft. @ 4300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B6304S1 |
| Motor hacmi | 2922 cm3 178.31 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.75 Lt 6.08 US qt | 5.06 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.7 Lt 11.31 US qt | 9.41 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1707 Kg 3763.29 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Azami yük | 393 Kg 866.42 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 602 Lt 21.26 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1702 Lt 60.11 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4861 mm 191.38 in. |
| Genişlik | 1750 mm 68.9 in. |
| Yükseklik | 1450 mm 57.09 in. |
| Dingil Mesafesi | 2770 mm 109.06 in. |
| En az dönüş açısı | 9.7 m 31.82 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |