| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | XC70 |
| Nesil | Volvo XC70 (2025) |
| Modifikasyonu (Motor) | Long Range 1.5T (318 bg) Plug-in Hybrid DHT |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Plug-in Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi (WLTC) | 1.27 Lt/100 km
185.21 US mpg 222.43 UK mpg 78.74 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8 saniye |
| Emisyon Standardı | China VI b |
| Ağırlık/güç oranı | 6.6 Kg/bg, 150.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.3 Kg/Nm, 120.9 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 21.22 kWh |
| Batarya voltajı | 400 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum demir fosfat (LiFePO4) |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (CLTC) | 116 km 72.08 mi |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 146 bg |
| Elektrik motorunun yeri | Ön, enine |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 318 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 163 bg @ 5500 dev/dak |
| Tork | 255 Nm @ 2500-4000 dev/dak 188.08 lb.-ft. @ 2500-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | BHE15-BFZ |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2110 Kg 4651.75 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2540 Kg 5599.74 lbs. |
| Azami yük | 430 Kg 947.99 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 408 Lt 14.41 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1456 Lt 51.42 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4815 mm 189.57 in. |
| Genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| Yükseklik | 1650 mm 64.96 in. |
| Dingil Mesafesi | 2895 mm 113.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1623 mm 63.9 in. |
| Arka tekerlek izi | 1623 mm 63.9 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 3 vites, otomatik şanzıman DHT |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/50 R19 |
| Jant Boyutu | 19 |