| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | XC90 |
| Nesil | Volvo XC90 (facelift 2007) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 D4 (163 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.5 Lt/100 km
22.4 US mpg 26.9 UK mpg 9.52 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.8 saniye |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 13.1 Kg/bg, 76.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.3 Kg/Nm, 159 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 163 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 67.9 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 1750-3000 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 1750-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D5244T5 |
| Motor hacmi | 2400 cm3 146.46 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.15 mm 3.67 in. |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2139 Kg 4715.69 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2680 Kg 5908.39 lbs. |
| Azami yük | 541 Kg 1192.7 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 530 Lt 18.72 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4807 mm 189.25 in. |
| Genişlik | 1936 mm 76.22 in. |
| Yükseklik | 1784 mm 70.24 in. |
| Dingil Mesafesi | 2857 mm 112.48 in. |
| Ön tekerlek izi | 1634 mm 64.33 in. |
| Arka tekerlek izi | 1624 mm 63.94 in. |
| En az dönüş açısı | 12.5 m 41.01 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |