| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Volvo |
| Model | XC90 |
| Nesil | Volvo XC90 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 TDi (163 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.9 Lt/100 km
19.77 US mpg 23.74 UK mpg 8.4 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.0-9.1 Lt/100 km
26.13 - 25.85 US mpg 31.39 - 31.04 UK mpg 11.11 - 10.99 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 239-242 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.3 saniye |
| Maksimum sürat | 185 km/saat 114.95 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.9 Kg/bg, 77.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 162.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 163 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 67.9 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 1750 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D5244T9 |
| Motor hacmi | 2401 cm3 146.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 5 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 93.2 mm 3.67 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12.5 Lt 13.21 US qt | 11 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2095 Kg 4618.68 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2735 Kg 6029.64 lbs. |
| Azami yük | 640 Kg 1410.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 249 Lt 8.79 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2404 Lt 84.9 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 72 Lt 19.02 US gal | 15.84 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4800 mm 188.98 in. |
| Genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| Yükseklik | 1740 mm 68.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2860 mm 112.6 in. |
| Ön tekerlek izi | 1635 mm 64.37 in. |
| Arka tekerlek izi | 1625 mm 63.98 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/70 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |