| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Wartburg |
| Model | 353 |
| Nesil | Wartburg 353 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.3 (58 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1988 yıl |
| Son üretim yılı | 1991 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 15 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 15 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15.9 Kg/bg, 63 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9 Kg/Nm, 110.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 58 bg @ 5400 dev/dak |
| Litre başına güç | 44.6 bg/Lt |
| Tork | 102 Nm 75.23 lb.-ft. |
| Motor hacmi | 1300 cm3 79.33 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 920 Kg 2028.25 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 42 Lt 11.1 US gal | 9.24 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4220 mm 166.14 in. |
| Genişlik | 1640 mm 64.57 in. |
| Yükseklik | 1495 mm 58.86 in. |