| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Wiesmann |
| Model | Roadster |
| Nesil | Wiesmann Roadster MF3 |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0i 24V (231 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Roadster |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10 Lt/100 km
23.52 US mpg 28.25 UK mpg 10 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.9 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 4.7 Kg/bg, 213.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.6 Kg/Nm, 277.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 231 bg @ 5900 dev/dak |
| Litre başına güç | 77.5 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 3500 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 3500 dev/dak |
| Motor hacmi | 2979 cm3 181.79 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.6 mm 3.53 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1080 Kg 2380.99 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Azami yük | 320 Kg 705.48 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3860 mm 151.97 in. |
| Genişlik | 1750 mm 68.9 in. |
| Yükseklik | 1160 mm 45.67 in. |
| Dingil Mesafesi | 2290 mm 90.16 in. |
| Ön tekerlek izi | 1450 mm 57.09 in. |
| Arka tekerlek izi | 1520 mm 59.84 in. |
| En az dönüş açısı | 9.8 m 32.15 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/50 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |