| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | 145 |
| Nesil | Alfa Romeo 145 (930) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.7 I.E. 16V (129 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1994 yıl |
| Son üretim yılı | 1996 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.8 Lt/100 km
21.78 US mpg 26.16 UK mpg 9.26 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.5 Lt/100 km
27.67 US mpg 33.23 UK mpg 11.76 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.8 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.8 Kg/bg, 102 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.5 Kg/Nm, 117 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 129 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.4 bg/Lt |
| Tork | 148 Nm @ 4300 dev/dak 109.16 lb.-ft. @ 4300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 33.401 |
| Motor hacmi | 1712 cm3 104.47 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 87 mm 3.43 in. |
| Silindir içi vuruş | 72 mm 2.83 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.8 Lt 8.24 US qt | 6.86 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1265 Kg 2788.85 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1715 Kg 3780.93 lbs. |
| Azami yük | 450 Kg 992.08 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 320 Lt 11.3 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1130 Lt 39.91 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 51 Lt 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4093 mm 161.14 in. |
| Genişlik | 1712 mm 67.4 in. |
| Yükseklik | 1427 mm 56.18 in. |
| Dingil Mesafesi | 2540 mm 100 in. |
| Ön tekerlek izi | 1472 mm 57.95 in. |
| Arka tekerlek izi | 1441 mm 56.73 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/60 R14 |