| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | 145 |
| Nesil | Alfa Romeo 145 (930) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 Twin Spark Quadrifoglio (150 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1995 yıl |
| Son üretim yılı | 1996 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.5 Lt/100 km
18.82 US mpg 22.6 UK mpg 8 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.8 Lt/100 km
26.73 US mpg 32.1 UK mpg 11.36 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 210 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.4 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 113.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.1 Kg/Nm, 141.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.1 bg/Lt |
| Tork | 187 Nm @ 4000 dev/dak 137.92 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | AR 67204 |
| Motor hacmi | 1970 cm3 120.22 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 91 mm 3.58 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.4 Lt 4.65 US qt | 3.87 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.3 Lt 8.77 US qt | 7.3 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1322 Kg 2914.51 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1765 Kg 3891.16 lbs. |
| Azami yük | 443 Kg 976.65 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 320 Lt 11.3 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1130 Lt 39.91 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 61 Lt 16.11 US gal | 13.42 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4093 mm 161.14 in. |
| Genişlik | 1712 mm 67.4 in. |
| Yükseklik | 1427 mm 56.18 in. |
| Dingil Mesafesi | 2540 mm 100 in. |
| Ön tekerlek izi | 1472 mm 57.95 in. |
| Arka tekerlek izi | 1441 mm 56.73 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/55 R15 |