| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | 75 |
| Nesil | Alfa Romeo 75 (162 B, facelift 1988) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TD (95 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1985 yıl |
| Son üretim yılı | 1992 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9 Lt/100 km
26.13 US mpg 31.39 UK mpg 11.11 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.5 Lt/100 km
31.36 US mpg 37.66 UK mpg 13.33 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.4 saniye |
| Maksimum sürat | 175 km/saat 108.74 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.8 Kg/bg, 77.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.4 Kg/Nm, 157.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 95 bg @ 4300 dev/dak |
| Litre başına güç | 47.6 bg/Lt |
| Tork | 192 Nm @ 2300 dev/dak 141.61 lb.-ft. @ 2300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | VM 80 A |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 88 mm 3.46 in. |
| Silindir içi vuruş | 82 mm 3.23 in. |
| Sıkıştırma oranı | 22:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1220 Kg 2689.64 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1645 Kg 3626.6 lbs. |
| Azami yük | 425 Kg 936.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 49 Lt 12.94 US gal | 10.78 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Römork burun yükü | 60 Kg 132.28 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4330 mm 170.47 in. |
| Genişlik | 1630 mm 64.17 in. |
| Yükseklik | 1400 mm 55.12 in. |
| Dingil Mesafesi | 2510 mm 98.82 in. |
| Ön tekerlek izi | 1368 mm 53.86 in. |
| Arka tekerlek izi | 1358 mm 53.46 in. |
| ön çıkıntı | 825 mm 32.48 in. |
| arka çıkıntı | 995 mm 39.17 in. |
| Yerden yükseklik | 120 mm 4.72 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.36 |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 185/70 R13 |
| Jant Boyutu | 13 |