| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | 75 |
| Nesil | Alfa Romeo 75 (162 B, facelift 1988) |
| Modifikasyonu (Motor) | Quadrifoglio Verde 2.5 V6 (156 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1985 yıl |
| Son üretim yılı | 1991 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.5 Lt/100 km
17.42 US mpg 20.92 UK mpg 7.41 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.2 Lt/100 km
23.06 US mpg 27.69 UK mpg 9.8 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.3 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.6 Kg/bg, 132.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.6 Kg/Nm, 178 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 156 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 62.6 bg/Lt |
| Tork | 210 Nm @ 4000 dev/dak 154.89 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 019.11, 016.46 |
| Motor hacmi | 2492 cm3 152.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 88 mm 3.46 in. |
| Silindir içi vuruş | 68.3 mm 2.69 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1180 Kg 2601.45 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1585 Kg 3494.33 lbs. |
| Azami yük | 405 Kg 892.87 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 49 Lt 12.94 US gal | 10.78 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Römork burun yükü | 60 Kg 132.28 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4330 mm 170.47 in. |
| Genişlik | 1630 mm 64.17 in. |
| Yükseklik | 1400 mm 55.12 in. |
| Dingil Mesafesi | 2510 mm 98.82 in. |
| Ön tekerlek izi | 1368 mm 53.86 in. |
| Arka tekerlek izi | 1358 mm 53.46 in. |
| ön çıkıntı | 825 mm 32.48 in. |
| arka çıkıntı | 995 mm 39.17 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.36 |
| En az dönüş açısı | 10.9 m 35.76 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 3 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/60 R14 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 14 |