| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | Stelvio |
| Nesil | Alfa Romeo Stelvio (949, facelift 2022) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 MultiJet II (210 bg) Q4 Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6-6.4 Lt/100 km
39.2 - 36.75 US mpg 47.08 - 44.14 UK mpg 16.67 - 15.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 158-169 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.6 saniye |
| Maksimum sürat | 215 km/saat 133.59 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 8.3 Kg/bg, 120.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 269.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 210 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 98 bg/Lt |
| Tork | 470 Nm @ 1750 dev/dak 346.65 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 55284529 |
| Motor hacmi | 2143 cm3 130.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 99 mm 3.9 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | e-VGT |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.9 Lt 9.4 US qt | 7.83 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1745 Kg 3847.07 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2410 Kg 5313.14 lbs. |
| Azami yük | 665 Kg 1466.07 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 525 Lt 18.54 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1600 Lt 56.5 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| AdBlue tankı | 16.1 Lt 4.25 US gal | 3.54 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2300 Kg 5070.63 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 95 Kg 209.44 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4687 mm 184.53 in. |
| Genişlik | 1903 mm 74.92 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2163 mm 85.16 in. |
| Yükseklik | 1693 mm 66.65 in. |
| Dingil Mesafesi | 2818 mm 110.94 in. |
| Ön tekerlek izi | 1627 mm 64.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1674 mm 65.91 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 12 m 39.37 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman ZF |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 330x28 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 320x22 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/55 R19 101Y |
| Jant Boyutu | 8J x 19 ET34 |