| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | Stelvio |
| Nesil | Alfa Romeo Stelvio (949, facelift 2022) |
| Modifikasyonu (Motor) | Quadrifoglio 2.9 V6 Bi-Turbo (520 bg) Q4 Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 17.5 Lt/100 km
13.44 US mpg 16.14 UK mpg 5.71 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 11.9 Lt/100 km
19.77 US mpg 23.74 UK mpg 8.4 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 10.1 Lt/100 km
23.29 US mpg 27.97 UK mpg 9.9 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 11.8 Lt/100 km
19.93 US mpg 23.94 UK mpg 8.47 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 267 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 3.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 3.8 saniye |
| Maksimum sürat | 285 km/saat 177.09 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d Final |
| Ağırlık/güç oranı | 3.6 Kg/bg, 281.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.1 Kg/Nm, 324.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 520 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 179.9 bg/Lt |
| Tork | 600 Nm @ 2500 dev/dak 442.54 lb.-ft. @ 2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | 670053477 |
| Motor hacmi | 2891 cm3 176.42 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 86.5 mm 3.41 in. |
| Silindir içi vuruş | 82 mm 3.23 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.31:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.2 Lt 11.83 US qt | 9.85 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1850 Kg 4078.55 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 64 Lt 16.91 US gal | 14.08 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4701 mm 185.08 in. |
| Genişlik | 1955 mm 76.97 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2163 mm 85.16 in. |
| Yükseklik | 1689 mm 66.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2818 mm 110.94 in. |
| Ön tekerlek izi | 1623 mm 63.9 in. |
| Arka tekerlek izi | 1675 mm 65.94 in. |
| En az dönüş açısı | 12 m 39.37 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 360 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 350 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 255/45 R20 101Y Arka lastikler: 285/40 R20 104Y |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 20 Arka jantlar: 20 |