| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | Tonale |
| Nesil | Alfa Romeo Tonale |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 Turbo (130 bg) 48V-Hybrid TCT |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2022 yıl |
| Son üretim yılı | Ekim, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 4.7-5.0 Lt/100 km
50.05 - 47.04 US mpg 60.1 - 56.5 UK mpg 21.28 - 20 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.5-6.0 Lt/100 km
42.77 - 39.2 US mpg 51.36 - 47.08 UK mpg 18.18 - 16.67 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.1-5.4 Lt/100 km
46.12 - 43.56 US mpg 55.39 - 52.31 UK mpg 19.61 - 18.52 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.6-7.2 Lt/100 km
35.64 - 32.67 US mpg 42.8 - 39.23 UK mpg 15.15 - 13.89 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.7-6.1 Lt/100 km
41.27 - 38.56 US mpg 49.56 - 46.31 UK mpg 17.54 - 16.39 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 129-139 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.6 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6D Final |
| Ağırlık/güç oranı | 11.7 Kg/bg, 85.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.4 Kg/Nm, 157.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.77 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya ağırlığı | 13 Kg 28.66 lbs. |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 20 bg |
| Elektrikli motor torku | 55 Nm 40.57 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 130 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 88.5 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 1500 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 1500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 46347812 |
| Motor hacmi | 1469 cm3 89.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 71.2 mm 2.8 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.2 mm 3.63 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1525 Kg 3362.05 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2135 Kg 4706.87 lbs. |
| Azami yük | 610 Kg 1344.82 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1550 Lt 54.74 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4528 mm 178.27 in. |
| Genişlik | 1841 mm 72.48 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2082 mm 81.97 in. |
| Yükseklik | 1601 mm 63.03 in. |
| Dingil Mesafesi | 2636 mm 103.78 in. |
| ön çıkıntı | 951 mm 37.44 in. |
| arka çıkıntı | 941 mm 37.05 in. |
| Yerden yükseklik | 156 mm 6.14 in. |
| En az dönüş açısı | 11.57 m 37.96 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman TCT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | McPherson |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 305x28 mm |
| Arka frenler | Disk, 278x12 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/50 R18 97V |
| Jant Boyutu | 7.5J x 18 ET37 |