| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Alfa Romeo |
| Model | Tonale |
| Nesil | Alfa Romeo Tonale |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 VGT-D (130 bg) TCT |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2022 yıl |
| Son üretim yılı | Ekim, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 6.8-7.2 Lt/100 km
34.59 - 32.67 US mpg 41.54 - 39.23 UK mpg 14.71 - 13.89 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.2-5.7 Lt/100 km
45.23 - 41.27 US mpg 54.32 - 49.56 UK mpg 19.23 - 17.54 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.4-5.1 Lt/100 km
53.46 - 46.12 US mpg 64.2 - 55.39 UK mpg 22.73 - 19.61 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.6-6.3 Lt/100 km
42 - 37.34 US mpg 50.44 - 44.84 UK mpg 17.86 - 15.87 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.3-5.9 Lt/100 km
44.38 - 39.87 US mpg 53.3 - 47.88 UK mpg 18.87 - 16.95 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 139-156 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.9 saniye |
| Maksimum sürat | 194 km/saat 120.55 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 12.5 Kg/bg, 80.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 197.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 130 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.4 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 1500 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 1500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 46346020 |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.5 mm 3.13 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.8 Lt 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1620 Kg 3571.49 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2185 Kg 4817.1 lbs. |
| Azami yük | 565 Kg 1245.61 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1550 Lt 54.74 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4528 mm 178.27 in. |
| Genişlik | 1835 mm 72.24 in. |
| Yükseklik | 1601 mm 63.03 in. |
| Dingil Mesafesi | 2636 mm 103.78 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman TCT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | McPherson |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 305x28 mm |
| Arka frenler | Disk, 278x12 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/50 R18 97V |
| Jant Boyutu | 7.5J x 18 ET37 |