| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A3 |
| Nesil | Audi A3 Sedan (8Y, facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 35 TFSI (150 bg) tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.8 Lt/100 km
34.59 US mpg 41.54 UK mpg 14.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5 Lt/100 km
52.27 US mpg 62.77 UK mpg 22.22 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 135 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.2 saniye |
| Maksimum sürat | 227 km/saat 141.05 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 plus |
| Ağırlık/güç oranı | 8.6 Kg/bg, 116.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 193.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 5000-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 107.5 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1500-3500 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1500-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1395 cm3 85.13 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1290 Kg 2843.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 425 Lt 15.01 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4504 mm 177.32 in. |
| Genişlik | 1816 mm 71.5 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1984 mm 78.11 in. |
| Yükseklik | 1417-1433 mm 55.79 - 56.42 in. |
| Dingil Mesafesi | 2635 mm 103.74 in. |
| Ön tekerlek izi | 1554 mm 61.18 in. |
| Arka tekerlek izi | 1525 mm 60.04 in. |
| ön çıkıntı | 906 mm 35.67 in. |
| arka çıkıntı | 963 mm 37.91 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman tiptronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/45 R17; 225/40 R18; 235/35 R19 |
| Jant Boyutu | 8J x 17; 8J x 18; 8J x 19 |