| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A3 |
| Nesil | Audi A3 Sedan (8Y, facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 40 TFSI (201 bg) Mild Hybrid quattro S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 9.8 Lt/100 km
24 US mpg 28.82 UK mpg 10.2 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 6.9 Lt/100 km
34.09 US mpg 40.94 UK mpg 14.49 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (EPA) | 8.4 Lt/100 km
28 US mpg 33.63 UK mpg 11.9 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 6 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 130.49 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.8 Kg/bg, 128 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.9 Kg/Nm, 203.8 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 201 bg |
| Litre başına güç | 101.3 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1570 Kg 3461.26 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 235 Lt 8.3 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4504 mm 177.32 in. |
| Genişlik | 1816 mm 71.5 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1984 mm 78.11 in. |
| Yükseklik | 1427 mm 56.18 in. |
| Dingil Mesafesi | 2635 mm 103.74 in. |
| Ön tekerlek izi | 1554 mm 61.18 in. |
| Arka tekerlek izi | 1525 mm 60.04 in. |
| ön çıkıntı | 906 mm 35.67 in. |
| arka çıkıntı | 963 mm 37.91 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, yalnızca karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 306x26 mm |
| Arka frenler | Disk, 272x10 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 8J x 17; 8J x 18 |