| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A3 |
| Nesil | Audi A3 Sportback (8Y) |
| Modifikasyonu (Motor) | 30 TDI (116 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.4-4.8 Lt/100 km
53.46 - 49 US mpg 64.2 - 58.85 UK mpg 22.73 - 20.83 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 114-126 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 3.9-4.1 Lt/100 km
60.31 - 57.37 US mpg 72.43 - 68.9 UK mpg 25.64 - 24.39 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 3.2-3.4 Lt/100 km
73.5 - 69.18 US mpg 88.28 - 83.08 UK mpg 31.25 - 29.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 3.5-3.6 Lt/100 km
67.2 - 65.34 US mpg 80.71 - 78.47 UK mpg 28.57 - 27.78 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 92-96 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.1 saniye |
| Maksimum sürat | 206 km/saat 128 mph |
| Emisyon Standardı | EURO VId - TEMP - EVAP - ISC |
| Ağırlık/güç oranı | 11.6 Kg/bg, 85.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 222.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 116 bg @ 2750-4250 dev/dak |
| Litre başına güç | 58.9 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1600-2500 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1600-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DSUD |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.2 Lt 11.83 US qt | 9.85 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1350 Kg 2976.24 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1905 Kg 4199.81 lbs. |
| Azami yük | 555 Kg 1223.57 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 380 Lt 13.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| AdBlue tankı | 13 Lt 3.43 US gal | 2.86 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 710 Kg 1565.28 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4343 mm 170.98 in. |
| Genişlik | 1816 mm 71.5 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1984 mm 78.11 in. |
| Yükseklik | 1449 mm 57.05 in. |
| Dingil Mesafesi | 2636 mm 103.78 in. |
| Ön tekerlek izi | 1554 mm 61.18 in. |
| Arka tekerlek izi | 1525 mm 60.04 in. |
| ön çıkıntı | 905 mm 35.63 in. |
| arka çıkıntı | 802 mm 31.57 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.1° |
| Kalkış açısı | 23.9° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay, Elastik direk |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 7 J x 16; 8 J x 17; 8 J x 18 |