| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A3 |
| Nesil | Audi A3 Sportback (8Y) |
| Modifikasyonu (Motor) | 30 TFSI (110 bg) Mild Hybrid S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.1-5.7 Lt/100 km
46.12 - 41.27 US mpg 55.39 - 49.56 UK mpg 19.61 - 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 115-129 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 5.1-5.2 Lt/100 km
46.12 - 45.23 US mpg 55.39 - 54.32 UK mpg 19.61 - 19.23 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 3.9-4.1 Lt/100 km
60.31 - 57.37 US mpg 72.43 - 68.9 UK mpg 25.64 - 24.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 4.3-4.5 Lt/100 km
54.7 - 52.27 US mpg 65.69 - 62.77 UK mpg 23.26 - 22.22 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 99-104 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.6 saniye |
| Maksimum sürat | 204 km/saat 126.76 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d - ISC - FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 11.6 Kg/bg, 85.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.4 Kg/Nm, 156.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 110 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 110.1 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 2000-3000 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 2000-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DLAA |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 76.4 mm 3.01 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1280 Kg 2821.92 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1835 Kg 4045.48 lbs. |
| Azami yük | 555 Kg 1223.57 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 380 Lt 13.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1200 Lt 42.38 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 670 Kg 1477.1 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4343 mm 170.98 in. |
| Genişlik | 1816 mm 71.5 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1984 mm 78.11 in. |
| Yükseklik | 1449 mm 57.05 in. |
| Dingil Mesafesi | 2636 mm 103.78 in. |
| Ön tekerlek izi | 1554 mm 61.18 in. |
| Arka tekerlek izi | 1525 mm 60.04 in. |
| ön çıkıntı | 905 mm 35.63 in. |
| arka çıkıntı | 802 mm 31.57 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.1° |
| Kalkış açısı | 23.9° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 91 V |
| Jant Boyutu | 7.0J x 16 |