| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A4 |
| Nesil | Audi A4 allroad (B9 8W, facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | 45 TFSI (265 bg) quattro ultra Mild Hybrid S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Kombi, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 8.0-8.6 Lt/100 km
29.4 - 27.35 US mpg 35.31 - 32.85 UK mpg 12.5 - 11.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 182-194 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 9.1-9.3 Lt/100 km
25.85 - 25.29 US mpg 31.04 - 30.37 UK mpg 10.99 - 10.75 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 6.0-6.2 Lt/100 km
39.2 - 37.94 US mpg 47.08 - 45.56 UK mpg 16.67 - 16.13 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 7.2-7.3 Lt/100 km
32.67 - 32.22 US mpg 39.23 - 38.7 UK mpg 13.89 - 13.7 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 164-168 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.8 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 6.2 Kg/bg, 162.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.4 Kg/Nm, 227 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 265 bg @ 5250-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 133.6 bg/Lt |
| Tork | 370 Nm @ 1600-4500 dev/dak 272.9 lb.-ft. @ 1600-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DMTA |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1630 Kg 3593.53 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2220 Kg 4894.26 lbs. |
| Azami yük | 590 Kg 1300.73 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 495 Lt 17.48 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1495 Lt 52.8 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Tavan Yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4762 mm 187.48 in. |
| Genişlik | 1847 mm 72.72 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2022 mm 79.61 in. |
| Yükseklik | 1493 mm 58.78 in. |
| Dingil Mesafesi | 2818 mm 110.94 in. |
| Ön tekerlek izi | 1578 mm 62.13 in. |
| Arka tekerlek izi | 1566 mm 61.65 in. |
| ön çıkıntı | 898 mm 35.35 in. |
| arka çıkıntı | 1046 mm 41.18 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 11.7 m 38.39 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, yalnızca karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R17 |
| Jant Boyutu | 7.5 J x 17 |