| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A4 |
| Nesil | Audi A4 allroad (B9 8W, facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | 50 TDI V6 (286 bg) quattro Tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 7.4-7.6 Lt/100 km
31.79 - 30.95 US mpg 38.17 - 37.17 UK mpg 13.51 - 13.16 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 194-198 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.1-7.3 Lt/100 km
33.13 - 32.22 US mpg 39.79 - 38.7 UK mpg 14.08 - 13.7 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.5-5.7 Lt/100 km
42.77 - 41.27 US mpg 51.36 - 49.56 UK mpg 18.18 - 17.54 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.1-6.3 Lt/100 km
38.56 - 37.34 US mpg 46.31 - 44.84 UK mpg 16.39 - 15.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 160-164 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.3 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d - TEMP - EVAP - ISC |
| Ağırlık/güç oranı | 6.1 Kg/bg, 163 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.8 Kg/Nm, 353.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 286 bg @ 3500-4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 96.4 bg/Lt |
| Tork | 620 Nm @ 2250-3000 dev/dak 457.29 lb.-ft. @ 2250-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DCPC |
| Motor hacmi | 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| soğutma sıvısı | 15.2 Lt 16.06 US qt | 13.37 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1755 Kg 3869.11 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2370 Kg 5224.96 lbs. |
| Azami yük | 615 Kg 1355.84 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 495 Lt 17.48 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Tavan Yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4762 mm 187.48 in. |
| Genişlik | 1847 mm 72.72 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2022 mm 79.61 in. |
| Yükseklik | 1493 mm 58.78 in. |
| Dingil Mesafesi | 2818 mm 110.94 in. |
| Ön tekerlek izi | 1578 mm 62.13 in. |
| Arka tekerlek izi | 1566 mm 61.65 in. |
| ön çıkıntı | 898 mm 35.35 in. |
| arka çıkıntı | 1046 mm 41.18 in. |
| En az dönüş açısı | 11.7 m 38.39 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Tiptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R17 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |