| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A5 |
| Nesil | Audi A5 Cabriolet (8F7, facelift 2011) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 TDI V6 (218 bg) quattro S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.5-7.6 Lt/100 km
31.36 - 30.95 US mpg 37.66 - 37.17 UK mpg 13.33 - 13.16 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.6-5.8 Lt/100 km
42 - 40.55 US mpg 50.44 - 48.7 UK mpg 17.86 - 17.24 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.2-6.7 Lt/100 km
37.94 - 35.11 US mpg 45.56 - 42.16 UK mpg 16.13 - 14.93 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 164-170 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.8 saniye |
| Maksimum sürat | 236 km/saat 146.64 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.6 Kg/bg, 116 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 266 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 218 bg @ 3250-4500 dev/dak |
| Litre başına güç | 73.5 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm @ 1400-3000 dev/dak 368.78 lb.-ft. @ 1400-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | CKVD |
| Motor hacmi | 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 91.4 mm 3.6 in. |
| Sıkıştırma oranı | 17:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.4 Lt 6.76 US qt | 5.63 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1880 Kg 4144.69 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2380 Kg 5247 lbs. |
| Azami yük | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 320 Lt 11.3 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 750 Lt 26.49 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 61 Lt 16.11 US gal | 13.42 UK gal |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4626 mm 182.13 in. |
| Genişlik | 1854 mm 72.99 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2020 mm 79.53 in. |
| Yükseklik | 1383 mm 54.45 in. |
| Dingil Mesafesi | 2751 mm 108.31 in. |
| Ön tekerlek izi | 1590 mm 62.6 in. |
| Arka tekerlek izi | 1577 mm 62.09 in. |
| ön çıkıntı | 861 mm 33.9 in. |
| arka çıkıntı | 1014 mm 39.92 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız,yamuk kollu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |