| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A5 |
| Nesil | Audi A5 Sportback (F5, facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | 40 TDI (190 bg) S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | Aralık, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Fastback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 4.8-5.1 Lt/100 km
49 - 46.12 US mpg 58.85 - 55.39 UK mpg 20.83 - 19.61 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.8-4.2 Lt/100 km
61.9 - 56 US mpg 74.34 - 67.26 UK mpg 26.32 - 23.81 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.2-4.5 Lt/100 km
56 - 52.27 US mpg 67.26 - 62.77 UK mpg 23.81 - 22.22 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 109-119 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.9 saniye |
| Maksimum sürat | 241 km/saat 149.75 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP-EVAP-ISC |
| Ağırlık/güç oranı | 8 Kg/bg, 125 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 263.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 190 bg @ 3800-4200 dev/dak |
| Litre başına güç | 96.5 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1750-3000 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1750-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DETA, DESA |
| Motor hacmi | 1968 cm3 120.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 81 mm 3.19 in. |
| Silindir içi vuruş | 95.5 mm 3.76 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12.2 Lt 12.89 US qt | 10.73 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1520 Kg 3351.03 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2125 Kg 4684.82 lbs. |
| Azami yük | 605 Kg 1333.8 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 465 Lt 16.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1280 Lt 45.2 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 40 Lt 10.57 US gal | 8.8 UK gal |
| AdBlue tankı | 12 Lt 3.17 US gal | 2.64 UK gal |
| Tavan Yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4757 mm 187.28 in. |
| Genişlik | 1843 mm 72.56 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2029 mm 79.88 in. |
| Yükseklik | 1386-1398 mm 54.57 - 55.04 in. |
| Dingil Mesafesi | 2824 mm 111.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1587 mm 62.48 in. |
| Arka tekerlek izi | 1568 mm 61.73 in. |
| ön çıkıntı | 898 mm 35.35 in. |
| arka çıkıntı | 1035 mm 40.75 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.26 |
| En az dönüş açısı | 11.7 m 38.39 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 94Y |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |