| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A5 |
| Nesil | Audi A5 Sportback (F5, facelift 2019) |
| Modifikasyonu (Motor) | 45 TFSI (265 bg) Mild Hybrid quattro S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Fastback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 8.9-9.2 Lt/100 km
26.43 - 25.57 US mpg 31.74 - 30.7 UK mpg 11.24 - 10.87 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5.5-6.0 Lt/100 km
42.77 - 39.2 US mpg 51.36 - 47.08 UK mpg 18.18 - 16.67 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 6.8-7.2 Lt/100 km
34.59 - 32.67 US mpg 41.54 - 39.23 UK mpg 14.71 - 13.89 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 155-165 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.6 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 6 Kg/bg, 166.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 232 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 265 bg @ 5250-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 133.6 bg/Lt |
| Tork | 370 Nm @ 1600-4500 dev/dak 272.9 lb.-ft. @ 1600-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DMTA |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.5 mm 3.25 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1595 Kg 3516.37 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2175 Kg 4795.05 lbs. |
| Azami yük | 580 Kg 1278.68 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 465 Lt 16.42 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1280 Lt 45.2 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Tavan Yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4757 mm 187.28 in. |
| Genişlik | 1843 mm 72.56 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2029 mm 79.88 in. |
| Yükseklik | 1386-1398 mm 54.57 - 55.04 in. |
| Dingil Mesafesi | 2824 mm 111.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1587 mm 62.48 in. |
| Arka tekerlek izi | 1568 mm 61.73 in. |
| ön çıkıntı | 898 mm 35.35 in. |
| arka çıkıntı | 1035 mm 40.75 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.26 |
| En az dönüş açısı | 11.7 m 38.39 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, yalnızca karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |