Audi A6 Avant (C8) 45 TDI V6 (231 bg) quattro Mild Hybrid Tiptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A6 |
| Nesil | Audi A6 Avant (C8) |
| Modifikasyonu (Motor) | 45 TDI V6 (231 bg) quattro Mild Hybrid Tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Aralık, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.4-6.5 Lt/100 km
36.75 - 36.19 US mpg 44.14 - 43.46 UK mpg 15.63 - 15.38 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.4-5.6 Lt/100 km
43.56 - 42 US mpg 52.31 - 50.44 UK mpg 18.52 - 17.86 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.8-5.9 Lt/100 km
40.55 - 39.87 US mpg 48.7 - 47.88 UK mpg 17.24 - 16.95 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 151-155 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.5 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.2 Kg/bg, 122.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 264.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 231 bg @ 3250-4750 dev/dak |
| Litre başına güç | 77.9 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm @ 1750-3250 dev/dak 368.78 lb.-ft. @ 1750-3250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DDVE |
| Motor hacmi | 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.6 Lt 12.26 US qt | 10.21 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1890 Kg 4166.74 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2560 Kg 5643.83 lbs. |
| Azami yük | 670 Kg 1477.1 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 565 Lt 19.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 63 Lt 16.64 US gal | 13.86 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 95 Kg 209.44 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4939 mm 194.45 in. |
| Genişlik | 1886 mm 74.25 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2110 mm 83.07 in. |
| Yükseklik | 1467 mm 57.76 in. |
| Dingil Mesafesi | 2924 mm 115.12 in. |
| Ön tekerlek izi | 1630 mm 64.17 in. |
| Arka tekerlek izi | 1617 mm 63.66 in. |
| ön çıkıntı | 920 mm 36.22 in. |
| arka çıkıntı | 1095 mm 43.11 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 12.1 m 39.7 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Tiptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R18 |
| Jant Boyutu | 8J x 18 |