Audi A6 Avant (C8) 45 TFSI (245 bg) S tronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A6 |
| Nesil | Audi A6 Avant (C8) |
| Modifikasyonu (Motor) | 45 TFSI (245 bg) S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.9-8.2 Lt/100 km
29.77 - 28.68 US mpg 35.76 - 34.45 UK mpg 12.66 - 12.2 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.4-5.9 Lt/100 km
43.56 - 39.87 US mpg 52.31 - 47.88 UK mpg 18.52 - 16.95 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.3-6.8 Lt/100 km
37.34 - 34.59 US mpg 44.84 - 41.54 UK mpg 15.87 - 14.71 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 144-154 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d - TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 7 Kg/bg, 143.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 217 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 245 bg @ 5000-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 123.5 bg/Lt |
| Tork | 370 Nm @ 1600-4300 dev/dak 272.9 lb.-ft. @ 1600-4300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DLBA, DKNA, DLHA |
| Motor hacmi | 1984 cm3 121.07 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.3 Lt 8.77 US qt | 7.3 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1705 Kg 3758.88 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2310 Kg 5092.68 lbs. |
| Azami yük | 605 Kg 1333.8 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 565 Lt 19.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 63 Lt 16.64 US gal | 13.86 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 95 Kg 209.44 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4939 mm 194.45 in. |
| Genişlik | 1886 mm 74.25 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2110 mm 83.07 in. |
| Yükseklik | 1467 mm 57.76 in. |
| Dingil Mesafesi | 2924 mm 115.12 in. |
| Ön tekerlek izi | 1630 mm 64.17 in. |
| Arka tekerlek izi | 1617 mm 63.66 in. |
| ön çıkıntı | 920 mm 36.22 in. |
| arka çıkıntı | 1095 mm 43.11 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/60 R17 |
| Jant Boyutu | 7.5 J x 17 |