| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | A6 |
| Nesil | Audi A6 Limousine (C9) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 TFSI V6 (367 bg) Mild Hybrid plus quattro ultra S tronic |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.7-7.8 Lt/100 km
35.11 - 30.16 US mpg 42.16 - 36.22 UK mpg 14.93 - 12.82 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 153-173 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.7 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 5.4 Kg/bg, 185.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.6 Kg/Nm, 277.8 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 1.7 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum demir fosfat (LiFePO4) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Geri kazanımdaki güç | 25 kW |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 24 bg |
| Elektrikli motor torku | 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Orta, boyuna |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 367 bg @ 5500-6300 dev/dak |
| Litre başına güç | 122.5 bg/Lt |
| Tork | 550 Nm @ 1700-4000 dev/dak 405.66 lb.-ft. @ 1700-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 2995 cm3 182.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 84.5 mm 3.33 in. |
| Silindir içi vuruş | 89 mm 3.5 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| soğutma sıvısı | 18 Lt 19.02 US qt | 15.84 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1980 Kg 4365.15 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2625 Kg 5787.13 lbs. |
| Azami yük | 645 Kg 1421.98 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 452 Lt 15.96 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 56 Lt 14.79 US gal | 12.32 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 95 Kg 209.44 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4999 mm 196.81 in. |
| Genişlik | 1875 mm 73.82 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2099 mm 82.64 in. |
| Yükseklik | 1452 mm 57.17 in. |
| Dingil Mesafesi | 2923 mm 115.08 in. |
| Ön tekerlek izi | 1626 mm 64.02 in. |
| Arka tekerlek izi | 1610 mm 63.39 in. |
| ön çıkıntı | 938 mm 36.93 in. |
| arka çıkıntı | 1138 mm 44.8 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.27 |
| En az dönüş açısı | 12.3 m 40.35 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.1° |
| Kalkış açısı | 16.9° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman S tronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 360 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 350 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R18; 245/45 R19; 255/40 R20; 255/35 R21 |
| Jant Boyutu | 8J x 18; 8.5J x 19; 8.5J x 20; 8.5J x 21 |