Audi SQ5 II Sportback (FY, facelift 2020) 3.0 TDI V6 (341 bg) Mild Hybrid quattro tiptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | SQ5 |
| Nesil | Audi SQ5 II Sportback (FY, facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 TDI V6 (341 bg) Mild Hybrid quattro tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.0 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.0 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 185 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.1 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 5.9 Kg/bg, 169.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.9 Kg/Nm, 348.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 341 bg @ 3800-3950 dev/dak |
| Litre başına güç | 114.9 bg/Lt |
| Tork | 700 Nm @ 1750-3250 dev/dak 516.29 lb.-ft. @ 1750-3250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DMKC |
| Motor hacmi | 2967 cm3 181.06 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.1 Lt 6.45 US qt | 5.37 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2010 Kg 4431.29 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2660 Kg 5864.3 lbs. |
| Azami yük | 650 Kg 1433 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1470 Lt 51.91 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2400 Kg 5291.09 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4689 mm 184.61 in. |
| Genişlik | 1893 mm 74.53 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2140 mm 84.25 in. |
| Yükseklik | 1633 mm 64.29 in. |
| Dingil Mesafesi | 2824 mm 111.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1624 mm 63.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1612 mm 63.46 in. |
| ön çıkıntı | 910 mm 35.83 in. |
| arka çıkıntı | 955 mm 37.6 in. |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman tiptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/45 R20 |
| Jant Boyutu | 8J x 20 |