Audi SQ5 II Sportback (FY, facelift 2020) 3.0 TFSI V6 (354 bg) quattro tiptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Audi |
| Model | SQ5 |
| Nesil | Audi SQ5 II Sportback (FY, facelift 2020) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.0 TFSI V6 (354 bg) quattro tiptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 12.4-13.1 Lt/100 km
18.97 - 17.96 US mpg 22.78 - 21.56 UK mpg 8.06 - 7.63 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 9.8 Lt/100 km
24 US mpg 28.82 UK mpg 10.2 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (EPA) | 11.2-11.8 Lt/100 km
21 - 19.93 US mpg 25.22 - 23.94 UK mpg 8.93 - 8.47 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 4.7 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 5.3 Kg/bg, 189.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 268.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 354 bg @ 5400-6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 118.2 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm @ 1370-4500 dev/dak 368.78 lb.-ft. @ 1370-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | EA839 / CWGD |
| Motor hacmi | 2995 cm3 182.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 84.5 mm 3.33 in. |
| Silindir içi vuruş | 89 mm 3.5 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.3 Lt 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1865-2130 Kg 4111.62 - 4695.85 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 500 Lt 17.66 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1470 Lt 51.91 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1996 Kg 4400.43 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4689 mm 184.61 in. |
| Genişlik | 1893 mm 74.53 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2140 mm 84.25 in. |
| Yükseklik | 1633 mm 64.29 in. |
| Dingil Mesafesi | 2824 mm 111.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1624 mm 63.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1612 mm 63.46 in. |
| ön çıkıntı | 910 mm 35.83 in. |
| arka çıkıntı | 955 mm 37.6 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.33 |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman tiptronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 350 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 330 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 255/45 R20; 255/40 R21 |
| Jant Boyutu | 8J x 20; 8.5J x 21 |