| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Gran Turismo (F34) |
| Modifikasyonu (Motor) | 328i (245 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Grand Tourer |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.8 Lt/100 km
26.73 US mpg 32.1 UK mpg 11.36 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 156 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.1 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.4 Kg/bg, 156.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 222.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 245 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 122.7 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 1250-4800 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 1250-4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N20B20A |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.1 mm 3.55 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.2 Lt 7.61 US qt | 6.34 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1570 Kg 3461.26 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2140 Kg 4717.89 lbs. |
| Azami yük | 570 Kg 1256.63 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1600 Lt 56.5 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 745 Kg 1642.44 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4824 mm 189.92 in. |
| Genişlik | 1828 mm 71.97 in. |
| Yükseklik | 1508 mm 59.37 in. |
| Dingil Mesafesi | 2920 mm 114.96 in. |
| Ön tekerlek izi | 1541 mm 60.67 in. |
| Arka tekerlek izi | 1586 mm 62.44 in. |
| Yerden yükseklik | 165 mm 6.5 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R17 97W |
| Jant Boyutu | 8J x 17 |