| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Gran Turismo (F34) |
| Modifikasyonu (Motor) | 335d (313 bg) xDrive Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2014 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Grand Tourer |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.6-5.7 Lt/100 km
42 - 41.27 US mpg 50.44 - 49.56 UK mpg 17.86 - 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 148-149 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.9 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 5.6 Kg/bg, 179.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.8 Kg/Nm, 361 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 313 bg @ 4300 dev/dak |
| Litre başına güç | 104.6 bg/Lt |
| Tork | 630 Nm @ 1500-2500 dev/dak 464.66 lb.-ft. @ 1500-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N57D30B |
| Motor hacmi | 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.2 Lt 7.61 US qt | 6.34 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1745 Kg 3847.07 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2315 Kg 5103.7 lbs. |
| Azami yük | 570 Kg 1256.63 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1600 Lt 56.5 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 57 Lt 15.06 US gal | 12.54 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4824 mm 189.92 in. |
| Genişlik | 1828 mm 71.97 in. |
| Yükseklik | 1508 mm 59.37 in. |
| Dingil Mesafesi | 2920 mm 114.96 in. |
| Ön tekerlek izi | 1541 mm 60.67 in. |
| Arka tekerlek izi | 1586 mm 62.44 in. |
| Yerden yükseklik | 165 mm 6.5 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 12.3 m 40.35 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R17 97W; 225/50 R18; 255/45 R18; 225/45 R19; 255/40 R19 |
| Jant Boyutu | 8J x 17; 8J x 18; 9J x 18; 8J x 19; 9J x 19 |