| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Touring (E30, facelift 1987) |
| Modifikasyonu (Motor) | 318i (113 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1989 yıl |
| Son üretim yılı | 1994 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.3 Lt/100 km
22.84 US mpg 27.43 UK mpg 9.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.6 Lt/100 km
27.35 US mpg 32.85 UK mpg 11.63 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.7 saniye |
| Maksimum sürat | 188 km/saat 116.82 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.4 Kg/bg, 95.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.3 Kg/Nm, 137.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 113 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 62.9 bg/Lt |
| Tork | 162 Nm @ 4250 dev/dak 119.49 lb.-ft. @ 4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M40B18 |
| Motor hacmi | 1796 cm3 109.6 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 81 mm 3.19 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1180 Kg 2601.45 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1660 Kg 3659.67 lbs. |
| Azami yük | 480 Kg 1058.22 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 370 Lt 13.07 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1125 Lt 39.73 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4325 mm 170.28 in. |
| Genişlik | 1645 mm 64.76 in. |
| Yükseklik | 1380 mm 54.33 in. |
| Dingil Mesafesi | 2570 mm 101.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1405 mm 55.31 in. |
| Arka tekerlek izi | 1415 mm 55.71 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |