| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | BMW 3 Serisi Touring (E30, facelift 1987) |
| Modifikasyonu (Motor) | 320i (129 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1988 yıl |
| Son üretim yılı | 1991 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.4 Lt/100 km
17.55 US mpg 21.08 UK mpg 7.46 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.7 Lt/100 km
24.25 US mpg 29.12 UK mpg 10.31 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.2 saniye |
| Maksimum sürat | 195 km/saat 121.17 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.5 Kg/bg, 104.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.5 Kg/Nm, 133.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 129 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 64.8 bg/Lt |
| Tork | 164 Nm @ 4300 dev/dak 120.96 lb.-ft. @ 4300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M20B20 |
| Motor hacmi | 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80 mm 3.15 in. |
| Silindir içi vuruş | 66 mm 2.6 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.5 Lt 11.1 US qt | 9.24 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1230 Kg 2711.69 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1710 Kg 3769.9 lbs. |
| Azami yük | 480 Kg 1058.22 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 370 Lt 13.07 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1125 Lt 39.73 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4325 mm 170.28 in. |
| Genişlik | 1645 mm 64.76 in. |
| Yükseklik | 1380 mm 54.33 in. |
| Dingil Mesafesi | 2570 mm 101.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1405 mm 55.31 in. |
| Arka tekerlek izi | 1415 mm 55.71 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 VR14 |
| Jant Boyutu | 14 |