BMW 5 Serisi Sedan (F10) 520i (184 bg) Steptronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 5 Serisi |
| Nesil | BMW 5 Serisi Sedan (F10) |
| Modifikasyonu (Motor) | 520i (184 bg) Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.3-8.6 Lt/100 km
28.34 - 27.35 US mpg 34.03 - 32.85 UK mpg 12.05 - 11.63 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.3-5.5 Lt/100 km
44.38 - 42.77 US mpg 53.3 - 51.36 UK mpg 18.87 - 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.4-6.7 Lt/100 km
36.75 - 35.11 US mpg 44.14 - 42.16 UK mpg 15.63 - 14.93 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 149-155 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8 saniye |
| Maksimum sürat | 226 km/saat 140.43 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 114.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6 Kg/Nm, 167.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 184 bg @ 5000-6250 dev/dak |
| Litre başına güç | 92.1 bg/Lt |
| Tork | 270 Nm @ 1250-4500 dev/dak 199.14 lb.-ft. @ 1250-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N20B20B |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.1 mm 3.55 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.1 Lt 9.62 US qt | 8.01 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1610 Kg 3549.44 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2220 Kg 4894.26 lbs. |
| Azami yük | 610 Kg 1344.82 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4899 mm 192.87 in. |
| Genişlik | 1860 mm 73.23 in. |
| Yükseklik | 1464 mm 57.64 in. |
| Dingil Mesafesi | 2968 mm 116.85 in. |
| Ön tekerlek izi | 1600 mm 62.99 in. |
| Arka tekerlek izi | 1627 mm 64.06 in. |
| Yerden yükseklik | 141 mm 5.55 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.29 |
| En az dönüş açısı | 11.95 m 39.21 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R17; 245/45 R18; 275/40 R18; 245/40 R19; 275/35 R19; 245/35 R20; 275/30 R20 |
| Jant Boyutu | 8J x 17; 8J x 18; 9J x 18; 8.5J x 19; 9J x 19; 8.5J x 20; 9J x 20 |