BMW 5 Serisi Sedan (F10) 530i (272 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 5 Serisi |
| Nesil | BMW 5 Serisi Sedan (F10) |
| Modifikasyonu (Motor) | 530i (272 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2013 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.2-10.4 Lt/100 km
23.06 - 22.62 US mpg 27.69 - 27.16 UK mpg 9.8 - 9.62 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.1-6.3 Lt/100 km
38.56 - 37.34 US mpg 46.31 - 44.84 UK mpg 16.39 - 15.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.6-7.8 Lt/100 km
30.95 - 30.16 US mpg 37.17 - 36.22 UK mpg 13.16 - 12.82 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 177-182 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.5 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 6 Kg/bg, 166.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.3 Kg/Nm, 189.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 272 bg @ 6100 dev/dak |
| Litre başına güç | 90.8 bg/Lt |
| Tork | 310 Nm @ 1600-4250 dev/dak 228.64 lb.-ft. @ 1600-4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | N53B30A |
| Motor hacmi | 2996 cm3 182.83 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1635 Kg 3604.56 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2245 Kg 4949.38 lbs. |
| Azami yük | 610 Kg 1344.82 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 520 Lt 18.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 90 Kg 198.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4899 mm 192.87 in. |
| Genişlik | 1860 mm 73.23 in. |
| Yükseklik | 1464 mm 57.64 in. |
| Dingil Mesafesi | 2968 mm 116.85 in. |
| Ön tekerlek izi | 1600 mm 62.99 in. |
| Arka tekerlek izi | 1627 mm 64.06 in. |
| Yerden yükseklik | 141 mm 5.55 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 11.95 m 39.21 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R17; 245/45 R18; 275/40 R18; 245/40 R19; 275/35 R19; 245/35 R20; 275/30 R20 |
| Jant Boyutu | 8J x 17; 8J x 18; 9J x 18; 8.5J x 19; 9J x 19; 8.5J x 20; 9J x 20 |