| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 7 Serisi |
| Nesil | BMW 7 Serisi (G70 LCI, facelift 2026) |
| Modifikasyonu (Motor) | 740d (313 bg) Mild Hybrid xDrive Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.5-7.2 Lt/100 km
36.2 - 32.7 US mpg 43.5 - 39.2 UK mpg 15.4 - 13.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 172-191 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.7 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 7 |
| Ağırlık/güç oranı | 7.1 Kg/bg, 140.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.3 Kg/Nm, 300.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 18 bg |
| Elektrikli motor torku | 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| Sistem gücü | 313 bg |
| Sistem tork | 670 Nm 494.17 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 296 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 98.9 bg/Lt |
| Tork | 650 Nm @ 1500-2500 dev/dak 479.42 lb.-ft. @ 1500-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B57 |
| Motor hacmi | 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2230 Kg 4916.31 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2880 Kg 6349.31 lbs. |
| Azami yük | 650 Kg 1433 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 540 Lt 19.07 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 74 Lt 19.55 US gal | 16.28 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 85 Kg 187.39 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5395 mm 212.4 in. |
| Genişlik | 1950 mm 76.77 in. |
| Yükseklik | 1550 mm 61.02 in. |
| Dingil Mesafesi | 3215 mm 126.57 in. |
| Ön tekerlek izi | 1662 mm 65.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1683 mm 66.26 in. |
| Yerden yükseklik | 136 mm 5.35 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| En az dönüş açısı | 12.3 m 40.35 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı, Havalı süspansiyonu |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Havalı süspansiyonu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 255/45 R20 Arka lastikler: 285/40 R20 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 9J x 20 Arka jantlar: 10.5J x 20 |