| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | Berlingo |
| Nesil | Citroen Berlingo III XL (Phase I, 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 PureTech (110 bg) S&S 7 Seat |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 6.3-6.7 Lt/100 km
37.34 - 35.11 US mpg 44.84 - 42.16 UK mpg 15.87 - 14.93 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.0-5.1 Lt/100 km
47.04 - 46.12 US mpg 56.5 - 55.39 UK mpg 20 - 19.61 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 5.5-5.7 Lt/100 km
42.77 - 41.27 US mpg 51.36 - 49.56 UK mpg 18.18 - 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 125-129 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.1 saniye |
| Maksimum sürat | 174 km/saat 108.12 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 d-TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 13.7 Kg/bg, 72.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.4 Kg/Nm, 135.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 110 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 91.7 bg/Lt |
| Tork | 205 Nm @ 1750 dev/dak 151.2 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EB2ADT |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1512 Kg 3333.39 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2250 Kg 4960.4 lbs. |
| Azami yük | 738 Kg 1627.01 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 850 Lt 30.02 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2693 Lt 95.1 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 900 Kg 1984.16 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4753 mm 187.13 in. |
| Genişlik | 1848 mm 72.76 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1921 mm 75.63 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2107 mm 82.95 in. |
| Yükseklik | 1849 mm 72.8 in. |
| Dingil Mesafesi | 2975 mm 117.13 in. |
| Ön tekerlek izi | 1553 mm 61.14 in. |
| Arka tekerlek izi | 1567 mm 61.69 in. |
| ön çıkıntı | 892 mm 35.12 in. |
| arka çıkıntı | 886 mm 34.88 in. |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 205/55 R17 |
| Jant Boyutu | 16; 17 |