| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | Berlingo |
| Nesil | Citroen Berlingo III XL (Phase I, 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 BlueHDi (102 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 4.1 Lt/100 km
57.37 US mpg 68.9 UK mpg 24.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 4.3 Lt/100 km
54.7 US mpg 65.69 UK mpg 23.26 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 114-116 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.6 saniye |
| Maksimum sürat | 171 km/saat 106.25 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 d-TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 14.5 Kg/bg, 68.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 168.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 102 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 68 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1750 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DV5RD |
| Motor hacmi | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1481 Kg 3265.05 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2110 Kg 4651.75 lbs. |
| Azami yük | 629 Kg 1386.71 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 850 Lt 30.02 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2693 Lt 95.1 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 53 Lt 14 US gal | 11.66 UK gal |
| AdBlue tankı | 17 Lt 4.49 US gal | 3.74 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1250 Kg 2755.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 74 Kg 163.14 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4753 mm 187.13 in. |
| Genişlik | 1848 mm 72.76 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1921 mm 75.63 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2107 mm 82.95 in. |
| Yükseklik | 1849 mm 72.8 in. |
| Dingil Mesafesi | 2975 mm 117.13 in. |
| Ön tekerlek izi | 1553 mm 61.14 in. |
| Arka tekerlek izi | 1567 mm 61.69 in. |
| ön çıkıntı | 892 mm 35.12 in. |
| arka çıkıntı | 886 mm 34.88 in. |
| En az dönüş açısı | 10.8-11.0 m 35.43 - 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 205/55 R17 |
| Jant Boyutu | 16; 17 |