| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | ZX |
| Nesil | Citroen ZX (N2, Phase I) 5-door |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 i (88 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1991 yıl |
| Son üretim yılı | 1994 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.3 Lt/100 km
25.29 US mpg 30.37 UK mpg 10.75 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.1 Lt/100 km
33.13 US mpg 39.79 UK mpg 14.08 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.8 saniye |
| Maksimum sürat | 181 km/saat 112.47 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11.3 Kg/bg, 88.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.5 Kg/Nm, 132.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 88 bg @ 6400 dev/dak |
| Litre başına güç | 55.7 bg/Lt |
| Tork | 132 Nm @ 3000 dev/dak 97.36 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | BDY XU5M3 L/Z |
| Motor hacmi | 1580 cm3 96.42 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 73 mm 2.87 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.95:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Tek noktadan enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.75 Lt 5.02 US qt | 4.18 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 995 Kg 2193.6 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1540 Kg 3395.12 lbs. |
| Azami yük | 545 Kg 1201.52 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 343 Lt 12.11 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 926 Lt 32.7 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 56 Lt 14.79 US gal | 12.32 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4071 mm 160.28 in. |
| Genişlik | 1702 mm 67.01 in. |
| Yükseklik | 1404 mm 55.28 in. |
| Dingil Mesafesi | 2540 mm 100 in. |
| Ön tekerlek izi | 1440 mm 56.69 in. |
| Arka tekerlek izi | 1430 mm 56.3 in. |
| ön çıkıntı | 849 mm 33.43 in. |
| arka çıkıntı | 682 mm 26.85 in. |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Salıncak |
| Arka süspansiyon | Hidro-pnömatik eleman, Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 |
| Jant Boyutu | 5.5J x 14 |