| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Citroen |
| Model | ZX |
| Nesil | Citroen ZX (N2, Phase I) 5-door |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.9 TD (90 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1992 yıl |
| Son üretim yılı | 1994 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.3 Lt/100 km
54.7 US mpg 65.69 UK mpg 23.26 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12 saniye |
| Maksimum sürat | 183 km/saat 113.71 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 12.2 Kg/bg, 81.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 182.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 90 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 47.2 bg/Lt |
| Tork | 201 Nm @ 2250 dev/dak 148.25 lb.-ft. @ 2250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DHY XUD9TE/Y |
| Motor hacmi | 1905 cm3 116.25 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 21.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1102 Kg 2429.49 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1590 Kg 3505.35 lbs. |
| Azami yük | 488 Kg 1075.86 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 324 Lt 11.44 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 926 Lt 32.7 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 56 Lt 14.79 US gal | 12.32 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Römork burun yükü | 70 Kg 154.32 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4071 mm 160.28 in. |
| Genişlik | 1688 mm 66.46 in. |
| Yükseklik | 1399 mm 55.08 in. |
| Dingil Mesafesi | 2540 mm 100 in. |
| Ön tekerlek izi | 1422 mm 55.98 in. |
| Arka tekerlek izi | 1415 mm 55.71 in. |
| ön çıkıntı | 849 mm 33.43 in. |
| arka çıkıntı | 682 mm 26.85 in. |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Salıncak |
| Arka süspansiyon | Hidro-pnömatik eleman, Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 |