| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Cupra |
| Model | Leon |
| Nesil | Cupra Leon |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 eTSI (150 bg) Mild Hybrid DSG |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 2022 yıl |
| Son üretim yılı | Nisan, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 7.4-7.7 Lt/100 km
31.79 - 30.55 US mpg 38.17 - 36.69 UK mpg 13.51 - 12.99 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.4-5.8 Lt/100 km
43.56 - 40.55 US mpg 52.31 - 48.7 UK mpg 18.52 - 17.24 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.1-5.4 Lt/100 km
46.12 - 43.56 US mpg 55.39 - 52.31 UK mpg 19.61 - 18.52 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.4-6.6 Lt/100 km
36.75 - 35.64 US mpg 44.14 - 42.8 UK mpg 15.63 - 15.15 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.9-6.2 Lt/100 km
39.87 - 37.94 US mpg 47.88 - 45.56 UK mpg 16.95 - 16.13 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 135-141 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.7 saniye |
| Maksimum sürat | 214 km/saat 132.97 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 AP |
| Ağırlık/güç oranı | 8.6 Kg/bg, 116.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.2 Kg/Nm, 193.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 5000-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.1 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1500-3500 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1500-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DFYA |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.9 mm 3.38 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1289 Kg 2841.76 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1890 Kg 4166.74 lbs. |
| Azami yük | 601 Kg 1324.98 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 380 Lt 13.42 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Tavan Yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 680 Kg 1499.14 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4398 mm 173.15 in. |
| Genişlik | 1799 mm 70.83 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1992 mm 78.43 in. |
| Yükseklik | 1442 mm 56.77 in. |
| Dingil Mesafesi | 2683 mm 105.63 in. |
| Ön tekerlek izi | 1554 mm 61.18 in. |
| Arka tekerlek izi | 1520 mm 59.84 in. |
| ön çıkıntı | 903 mm 35.55 in. |
| arka çıkıntı | 812 mm 31.97 in. |
| En az dönüş açısı | 11.2 m 36.75 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 306x26 mm |
| Arka frenler | Disk, 272x10 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/40 R18; 235/35 R19 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 18; 8J x 19 |