| Genel bilgi |
| Marka | Cupra |
|---|
| Model | Leon |
|---|
| Nesil | Cupra Leon |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TSI EVO (300 bg) DSG |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | Ocak, 2021 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | Nisan, 2024 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Hatchback |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 5 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.7 saniye |
|---|
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.7 saniye |
|---|
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı
155.34 mph |
|---|
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 5 Kg/bg, 201.3 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 268.5 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 300 bg |
|---|
| Litre başına güç | 151.2 bg/Lt |
|---|
| Tork | 400 Nm
295.02 lb.-ft. |
|---|
| Motor düzeni | Ön, enine |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | DNFC |
|---|
| Motor hacmi | 1984 cm3
121.07 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 4 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
|---|
| Silindir çapı | 82.5 mm
3.25 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 92.8 mm
3.65 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 9.3:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt
6.02 US qt | 5.02 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 10 Lt
10.57 US qt | 8.8 UK qt |
|---|
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi
|
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 1490 Kg
3284.89 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en az | 380 Lt
13.42 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt
13.21 US gal | 11 UK gal |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 4398 mm
173.15 in. |
|---|
| Genişlik | 1799 mm
70.83 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 1992 mm
78.43 in. |
|---|
| Yükseklik | 1442 mm
56.77 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 2683 mm
105.63 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1554 mm
61.18 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1520 mm
59.84 in. |
|---|
| ön çıkıntı | 903 mm
35.55 in. |
|---|
| arka çıkıntı | 812 mm
31.97 in. |
|---|
| En az dönüş açısı | 11.2 m
36.75 ft. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
|---|
| Çekiş | Önden çekiş |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
|---|
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 340x30 mm |
|---|
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 310x22 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 235/35 R19 |
|---|
| Jant Boyutu | 8J x 19 |