Dallas FUN 1.4 i (75 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Dallas |
| Model | Fun |
| Nesil | Dallas FUN |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 i (75 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1994 yıl |
| Son üretim yılı | 1998 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Off-road araç |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9 Lt/100 km
26.13 US mpg 31.39 UK mpg 11.11 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 15 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 15 saniye |
| Maksimum sürat | 130 km/saat 80.78 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.9 Kg/bg, 101.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.7 Kg/Nm, 150 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 5800 dev/dak |
| Litre başına güç | 55.1 bg/Lt |
| Tork | 111 Nm @ 3400 dev/dak 81.87 lb.-ft. @ 3400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1361 cm3 83.05 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75 mm 2.95 in. |
| Silindir içi vuruş | 77 mm 3.03 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Tek noktadan enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 740 Kg 1631.42 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1070 Kg 2358.95 lbs. |
| Azami yük | 330 Kg 727.53 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 57 Lt 15.06 US gal | 12.54 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3100 mm 122.05 in. |
| Genişlik | 1600 mm 62.99 in. |
| Yükseklik | 1630 mm 64.17 in. |
| Dingil Mesafesi | 1950 mm 76.77 in. |
| Ön tekerlek izi | 1385 mm 54.53 in. |
| Arka tekerlek izi | 1435 mm 56.5 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 185/70 R14; 205/55 R15 |