Dallas FUN 1.8 D (58 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Dallas |
| Model | Fun |
| Nesil | Dallas FUN |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.8 D (58 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1994 yıl |
| Son üretim yılı | 1998 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Off-road araç |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5 Lt/100 km
47.04 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Maksimum sürat | 120 km/saat 74.56 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 13.8 Kg/bg, 72.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.3 Kg/Nm, 137.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 58 bg @ 4600 dev/dak |
| Litre başına güç | 32.8 bg/Lt |
| Tork | 110 Nm @ 2000 dev/dak 81.13 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 1769 cm3 107.95 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80 mm 3.15 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 23:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 800 Kg 1763.7 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1160 Kg 2557.36 lbs. |
| Azami yük | 360 Kg 793.66 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 57 Lt 15.06 US gal | 12.54 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3100 mm 122.05 in. |
| Genişlik | 1600 mm 62.99 in. |
| Yükseklik | 1630 mm 64.17 in. |
| Dingil Mesafesi | 1950 mm 76.77 in. |
| Ön tekerlek izi | 1385 mm 54.53 in. |
| Arka tekerlek izi | 1435 mm 56.5 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 185/70 R14; 205/55 R15 |