Ford Explorer IV 4.0 i V6 12V 4WD FFV (212 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Explorer |
| Nesil | Ford Explorer IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.0 i V6 12V 4WD FFV (212 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 21.4 Lt/100 km
10.99 US mpg 13.2 UK mpg 4.67 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 15.7 Lt/100 km
14.98 US mpg 17.99 UK mpg 6.37 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 158 km/saat 98.18 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 9.5 Kg/bg, 105.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.8 Kg/Nm, 171.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 212 bg @ 5100 dev/dak |
| Litre başına güç | 53 bg/Lt |
| Tork | 344 Nm @ 3700 dev/dak 253.72 lb.-ft. @ 3700 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 3998 cm3 243.97 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 100.33 mm 3.95 in. |
| Silindir içi vuruş | 84.3 mm 3.32 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.5 Lt 12.15 US qt | 10.12 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2005 Kg 4420.27 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2604 Kg 5740.84 lbs. |
| Azami yük | 599 Kg 1320.57 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 391 Lt 13.81 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2492 Lt 88 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 85 Lt 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4813 mm 189.49 in. |
| Genişlik | 1832 mm 72.13 in. |
| Yükseklik | 1814 mm 71.42 in. |
| Dingil Mesafesi | 2890 mm 113.78 in. |
| Ön tekerlek izi | 1547 mm 60.91 in. |
| Arka tekerlek izi | 1555 mm 61.22 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bükülme |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 235/70 R16 |