Ford Explorer IV 4.6 V8 (292 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Explorer |
| Nesil | Ford Explorer IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.6 V8 (292 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2006 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.7 Lt/100 km
14.98 US mpg 17.99 UK mpg 6.37 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 7.2 Kg/bg, 139.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 194.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 292 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.5 bg/Lt |
| Tork | 407 Nm @ 3950 dev/dak 300.19 lb.-ft. @ 3950 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 4601 cm3 280.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 90.2 mm 3.55 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 3 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| soğutma sıvısı | 13.2 Lt 13.95 US qt | 11.61 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2090 Kg 4607.66 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2750 Kg 6062.71 lbs. |
| Azami yük | 660 Kg 1455.05 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 385 Lt 13.6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2370 Lt 83.7 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 85 Lt 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4912 mm 193.39 in. |
| Genişlik | 1872 mm 73.7 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1969 mm 77.52 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2154 mm 84.8 in. |
| Yükseklik | 1849 mm 72.8 in. |
| Dingil Mesafesi | 2888 mm 113.7 in. |
| Ön tekerlek izi | 1547 mm 60.91 in. |
| Arka tekerlek izi | 1570 mm 61.81 in. |
| ön çıkıntı | 899 mm 35.39 in. |
| arka çıkıntı | 1125 mm 44.29 in. |
| Yerden yükseklik | 208 mm 8.19 in. |
| Yaklaşım açısı | 28.2° |
| Kalkış açısı | 23.8° |
| rampa açısı | 18.4° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/70 R16; 245/65 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7.5J x 17 |