Ford KA II 1.2 (69 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | KA |
| Nesil | Ford KA II |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 (69 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 4.4 Lt/100 km
53.46 US mpg 64.2 UK mpg 22.73 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 119 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.1 saniye |
| Maksimum sürat | 159 km/saat 98.8 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.5 Kg/bg, 79.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.5 Kg/Nm, 117.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 69 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 55.6 bg/Lt |
| Tork | 102 Nm @ 3000 dev/dak 75.23 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 169A4000 |
| Motor hacmi | 1242 cm3 75.79 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 70.8 mm 2.79 in. |
| Silindir içi vuruş | 78.9 mm 3.11 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 2.8 Lt 2.96 US qt | 2.46 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.85 Lt 5.12 US qt | 4.27 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 865 Kg 1907 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1320 Kg 2910.1 lbs. |
| Azami yük | 455 Kg 1003.1 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 224 Lt 7.91 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 710 Lt 25.07 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 35 Lt 9.25 US gal | 7.7 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3620 mm 142.52 in. |
| Genişlik | 1658 mm 65.28 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1703 mm 67.05 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1894 mm 74.57 in. |
| Yükseklik | 1506 mm 59.29 in. |
| Dingil Mesafesi | 2300 mm 90.55 in. |
| Ön tekerlek izi | 1409 mm 55.47 in. |
| Arka tekerlek izi | 1397 mm 55 in. |
| En az dönüş açısı | 10.12 m 33.2 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Bükülme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 |
| Jant Boyutu | 5.5J x 14 |