Ford KA II 1.3 TDCi (75 bg) DPF modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | KA |
| Nesil | Ford KA II |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.3 TDCi (75 bg) DPF |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 5.2 Lt/100 km
45.23 US mpg 54.32 UK mpg 19.23 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 3.7 Lt/100 km
63.57 US mpg 76.35 UK mpg 27.03 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 4.2 Lt/100 km
56 US mpg 67.26 UK mpg 23.81 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 112 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.1 saniye |
| Maksimum sürat | 161 km/saat 100.04 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 13.1 Kg/bg, 76.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.8 Kg/Nm, 148 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 75 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 60.1 bg/Lt |
| Tork | 145 Nm @ 1500-3500 dev/dak 106.95 lb.-ft. @ 1500-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 169A5000 |
| Motor hacmi | 1248 cm3 76.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3 Lt 3.17 US qt | 2.64 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 980 Kg 2160.53 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1415 Kg 3119.54 lbs. |
| Azami yük | 435 Kg 959.01 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 224 Lt 7.91 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 710 Lt 25.07 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 35 Lt 9.25 US gal | 7.7 UK gal |
| Tavan Yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3620 mm 142.52 in. |
| Genişlik | 1658 mm 65.28 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1703 mm 67.05 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1894 mm 74.57 in. |
| Yükseklik | 1506 mm 59.29 in. |
| Dingil Mesafesi | 2300 mm 90.55 in. |
| Ön tekerlek izi | 1409 mm 55.47 in. |
| Arka tekerlek izi | 1397 mm 55 in. |
| En az dönüş açısı | 10.12 m 33.2 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici, Bükülme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/65 R14 |
| Jant Boyutu | 5.5J x 14 |