Ford Mustang VI (facelift 2017) GTCS 5.0 V8 (450 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | Mustang |
| Nesil | Ford Mustang VI (facelift 2017) |
| Modifikasyonu (Motor) | GT/CS 5.0 V8 (450 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2022 yıl |
| Son üretim yılı | 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Fastback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 11.8-12.1 Lt/100 km
19.93 - 19.44 US mpg 23.94 - 23.35 UK mpg 8.47 - 8.26 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 268-276 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.7 Lt/100 km
14.98 US mpg 17.99 UK mpg 6.37 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 9.8 Lt/100 km
24 US mpg 28.82 UK mpg 10.2 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 13.1 Lt/100 km
17.96 US mpg 21.56 UK mpg 7.63 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.6 saniye |
| Maksimum sürat | 249 km/saat 154.72 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 3.7 Kg/bg, 269.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.2 Kg/Nm, 317 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 450 bg @ 7000 dev/dak |
| Litre başına güç | 89.3 bg/Lt |
| Tork | 529 Nm @ 4600 dev/dak 390.17 lb.-ft. @ 4600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | Coyote |
| Motor hacmi | 5038 cm3 307.44 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 93 mm 3.66 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.7 mm 3.65 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, TIVCT |
| Motor yağı kapasitesi | 9.5 Lt 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12.88 Lt 13.61 US qt | 11.33 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1669 Kg 3679.52 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2105 Kg 4640.73 lbs. |
| Azami yük | 436 Kg 961.22 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 408 Lt 14.41 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 61 Lt 16.11 US gal | 13.42 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4789 mm 188.54 in. |
| Genişlik | 1916 mm 75.43 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1957 mm 77.05 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2081 mm 81.93 in. |
| Yükseklik | 1382 mm 54.41 in. |
| Dingil Mesafesi | 2720 mm 107.09 in. |
| Ön tekerlek izi | 1642 mm 64.65 in. |
| Arka tekerlek izi | 1642 mm 64.65 in. |
| Yerden yükseklik | 144 mm 5.67 in. |
| En az dönüş açısı | 12.2 m 40.03 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 380x34 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 330x25 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 255/40 R19 Arka lastikler: 275/40 R19 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 9J x 19 Arka jantlar: 9.5J x 19 |